Cesarka Golden Retrievers

Show Results Frankie

Name of Show
 Date
 Judge
 Placing
Manchester Championship Show
 22/01/2017
 Mrs Mary Neil (Moloko)
 4th Minor Puppy Bitch and VHC Puppy Bitch
 Stoke On Strent Gundog Club Open Show
 29/01/17
  Mr Anthony Allen (Allenie)
 3rd Puppy Class
 St Helens Open Show
 18/02/2017
Mrs.Bridget Bodle(Kitarn)
  1st Puppy Class, Best Puppy & Gundog Puppy Group 1
 Llandudno Canine Society Open Show
 19/03/17
 A Skutcher (Winsleywood)
 2nd Puppy Class
 Scottish Breeds Championship Show
 25/03/17
 Di Rourke Knights (Lestronde)
 4th Minor Puppy Bitch
 Gundog Club of North Wales Open Show
 26/03/17
 Fiona Bell (Hoaloha) Breed Judge
BIS Judge: Mrs Jinty Gill-Davis (Rosecourt)
 1st Puppy Class, Best Puppy and Reserve Best Puppy in Show
 Yorkshire Golden Retriever Club Championship Show
 02/04/17
 Doreen McGugan (Culzen/Invergoil)
 VHC Puppy Class, 4th Maiden & VHC Novice
 Golden Retriever Club of Scotland Championship Show
 08/04/2017
 Linsey Dunbar (Linirgor)
 3rd Minor Puppy Bitch (Crufts qualified 2018)
 North West Golden Retriever Club Championship Show
 09/04/2017
 Alistair Scott (Largymore)
 3rd Minor Puppy Bitch, Reserve Maiden & 3rd Novice
 Birmingham National Championship Show
06/05/2017
  Andrew Brace
  VHC Puppy Bitch
 Stafford County Open Show
 31/05/2017
 Amanda Kirkman (Tsarmont)
 1st Puppy Class, Best Puppy & Gundog Puppy Group 3
 Crewe & District Canine Society
 04/06/2017
 Tracey Best, Breed Judge & Penny Gowland Group Judge
 1st Puppy Class, Best Puppy, Best of Breed & Gundog Puppy Group 3
 Three Counties Championship Show
 11/06/2017
 Colin MacKay
 1st Puppy Bitch & Best Puppy Bitch
 Vale of Clwyd Open Show
 08/07/2017
 John Newsham (Brazenhill)
 2nd Puppy Class & 3rd Postgraduate
Oswestry & District Open Show
 16/07/2017
  Mrs M Hammond (Merimoor) Breed Judge &
Mrs Grace Brown (Group Judge)

  1st Junior Class, 1st Postgraduate, Best of Breed & Gundog Group 3
  Leek & District Agricultural Society Open Show
 29/07/2017
  Petra Wredd (Gillbryan)
  3rd Junior, 2nd Postgraduate
 Welsh Kennel Club
  20/08/2017
 Dr. T Jakkel
  3rd Junior, 4th Maiden, 4th Novice & 3rd Debutant
 Flint & Deeside Open Show
 28/07/2017
 Mark Andrews (Ledgands)
 1st Junior, 1st Postgraduate & 2nd Open Class
 City of Birmingham Canine Society Championship Show
 03/09/2017
 Christine Ashton (Willowlawn)
 2nd Junior, 1st Yearling & 2nd Undergraduate
 Kington Agricultural Open Dog Show
 09/09/2017
Richard C Kinsey 
  2nd Junior, 2nd Postgraduate & 1st Open Class
 Stafford & District Canine Society
 23/09/2017
 Tracey Shepherd (Parlickview)
1st Junior, 1st Postgraduate, 2nd Limit & 3rd Open
 Stoke On Trent Gundog Club
 24/09/2017
 Suzi Tagg (Oiyou)
 1st Junior, 1st Graduate, 1st Postgraduate & 2nd Open
 Rhyl Canine Society Open Show
 05/11/2017
   Lavinia McKenzie-Goodwin (Warlaven)
 1st Junior, 1st Postgraduate, 1st Open and Best Breed
 Merseyside Gundog Club Open Show
 12/11/2017
 Miss Sue Grundy
  2nd  Junior, 1st Graduate, 1st Postgraduate & 2nd Open