Cesarka Golden Retrievers

 

 Show Results for Chargoldlie Little Seren over Cesarka

  Show Date Judge Result
  St Helens & District C.S.
 11/02/2012Mr K Hill (Soberhill)
 1st Postgraduate Class
  Leigh Canine Society
04/02/2012
 Mrs J Dobson
 3rd Postgraduate Class
  Clitheroe & District C.S
 14/01/2012 Mr Moss (Ewtor)
 1st Postgraduate Class.
  Wirral Kennel Association
 18/12/2011 Carole Moore
( Gadhelic )
 2nd Postgraduate Class
  Maghull & Merseyside Open ShowM 4/12/2011 Miss A Webster (Layasway)  1st Postgraduate Class &RBOB
  Rhyl Canine Society Open Show
 20/11/2011  1st- Postgraduate Class
 

Gundog Club of North Wales

 06/11/2011 Mr Roy Davies (Gathurst)
 1st Graduate Class
  Cheshire County Show
 21/06/2011 Mr Haran (Magregor)
 1st Junior Bitch Class
  Border Union Championship Show
 18/06/2011Mr K Svennson (Seacrest)
 2nd Junior Bitch
  North Western Counties
 28/05/2011 Mr G Luscott (Larus)
 1st Junior Class & BOB
  W.E.L.K.S Championship Show
 30/4/2011Gail Marshall 
 2nd Junior Bitch (Crufts qualified 2012)
  North West Golden Retriever Club Championship Show
 17/09/2011 Mrs I Pinfield (Tilldawn) Highly Commended Junior Bitch & Commended Novice Bitch Class
  Wigan & District C.S 3/4/2011 Mr R Davies (Gathurst)  1st Junior Class
  Bootle,Crosby & South Liverpool CS
 20/03/2011  Mrs A Hutchinson.(Dalrannoch) 1st Junior Class, 1st Limit, BOB & Gundog Group 2
  Wrexham & District Kennel Society
 20/11/2010Mrs Stella Crellin (Aalincarrey)
 2nd Puppy Class
1st Junior Class
  Llandudno Canine Society
 16/10/10  Mrs I Feeley (Ellaby)
 1st Graduate Class, RBOB and Best Puppy in Show
 Pwllheli & District Open Show
02/10/10
 Mrs S Goodwin (Petsan)
 2nd Graduate Class, & Best Puppy in Breed
  Flint & Deeside OpenShow 30/08/10 Mr Gareth H Lawler (Roqfolly)
 1st Junior, Best Puppy in Breed, Best of Breed
  Merioneth Agricultural Society Show  25/08/10 Mr S Crang
BPIS Judge: Mr J T Smith (Mowgli)

 1st Golden Retriever Puppy, Best puppy in Breed & BEST PUPPY IN SHOW.

  Welsh KennelClub Championship Show
 22nd August 2010
 Mr M Godefroy (Fenwood)
 VHC Minor Puppy Bitch
  Ruthin Canine Society
 31/07/10 Group - Mrs R E A Rose-Hay
 1st Puppy Class, BPIB,2nd Junior Class, & Puppy Gundog Group 4
  Leeds Championship Show
 25/07/2010 Mrs K Greenwood (Telkaro)
 1st - Minor Puppy Bitch
  Oswestry & District Kennel Association
 18/07/2010 Mr A Wheeler (Arkathia)  1st Puppy Class, Best Puppy in Breed & Puppy Group 4